„Trzeźwy poranek” na Mazowszu

Stan trzeźwości 590 kierowców samochodów dostawczych, ciężarówek i autobusów skontrolowali w trakcie kilkugodzinnej akcji inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca jednego z zatrzymanych busów miał blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przekazany do dalszych czynności policjantom z Siedlec.

W poniedziałek (4 kwietnia) rano, na drogach tranzytowych województwa mazowieckiego, patrole ITD z Radomia, Warszawy, Siedlec, Ciechanowa, Ostrołęki, Płocka oraz Garwolina kontrolowały przede wszystkim stan trzeźwości kierujących pojazdami dostawczymi, ciężarowymi i autobusami. W trakcie kilkugodzinnej akcji inspektorzy przebadali alkomatami 590 kierowców. Na krajowej „dwójce”, koło Siedlec, zatrzymali kierującego w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Mężczyzna, prowadzący samochód dostawczy, miał blisko pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Akcje wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców busów, ciężarówek, autobusów oraz taksówek są prowadzone cyklicznie przez mazowiecką ITD. Działania realizowane są na terenie całego Mazowsza lub wybranych odcinkach dróg o największym natężeniu ruchu pojazdów. Ich celem jest wycofanie z ruchu drogowego kierowców, którzy decydują się na jazdę na „podwójnym gazie” i są zagrożeniem dla innych uczestników ruchu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.