piątek, 14 maja 2021

Trzykrotnie przekroczył prędkość. Stracił prawo jazdy

Policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu piratowi drogowemu. Młody kierowca bmw przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym niemal

Policjanci z ostrołęckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kolejnemu piratowi drogowemu. Młody kierowca bmw przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym niemal o 100 km/h. Oprócz zatrzymania mu prawa jazdy nieodpowiedzialny mężczyzna został ukarany wysokim mandatem, a do jego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Najwięcej tragicznych wypadków to skutek nadmiernej prędkości, brawury i jazdy po spożyciu alkoholu. Od czasu, kiedy zostały znowelizowane przepisy prawa o ruchu drogowym w zakresie przekraczania prędkości w celu zminimalizowania ilości zdarzeń drogowych ostrołęccy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego konsekwentnie egzekwują od kierujących przestrzeganie prawa o ruchu drogowym. Niestety zdarzają się kierowcy, którzy w dalszym ciągu drogę traktują jak tor wyścigowy.

Jeden z takich kierowców został zatrzymany wczoraj na terenie Ostrołęki. O godzinie 18:20 policjanci z drogówki zauważyli szybko jadące bmw. Pomiar prędkości wykazał, że jego kierowca auta przekroczył dozwoloną prędkość niemal trzykrotnie. Na ograniczeniu do 50 km/h poruszał się w obszarze zabudowanym aż 147 km/h.

Mężczyzna został zatrzymany, okazał się nim 26-letni ostrołęczanin. Za rażące naruszenie obowiązujących ograniczeń prędkości zatrzymano mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Ponadto został ukarany mandatem karnym,a do jego konta kierowcy dopisano 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Przestrzegajmy obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Autor: podkom. Tomasz Żerański


Nasi partnerzy