Trzynasty pechowy i dla sprawy kolizji i dla poszkodowanego

W środę (13.12) na krajowej 50-tce w miejscowości Kraszewo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. Kierujący toyotą nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył dacii. Trzynasty okazał się pechowy nie tylko dla sprawcy kolizji, ale również dla poszkodowanego. 55-letni kierowca dacii stracił prawo jazdy, bo kierował mając prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.12) około godziny 8.00. Jak ustalili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, kierujący toyotą, 47-letni mieszkaniec powiatu płońskiego, nie dostosował prędkości do warunków panujących i uderzył w tył pojazdu dacia, którym kierował 55-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Na szczęście nikomu się nic nie stało. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia i okazało się, że poszkodowany w kolizji 55-latek jest w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma w organizmie niespełna 0,5 promila.

Policjanci zatrzymali 55-latkowi prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie odpowie on przed sądem. Na sprawcę kolizji drogowej mundurowi nałożyli mandat karny.

Przypominamy, że jeśli stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 i 0,5 promila lub od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w wydychanym powietrzu, to jest to stan po spożyciu alkoholu. Kto w takim stanie kieruje pojazdem, popełnia wykroczenie zagrożone karą aresztu, grzywny do 5000 zł i zatrzymaniem prawa jazdy. Sąd obligatoryjnie orzeka także środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych od 6 miesięcy do 3 lat.

asp. Magda Zarembska/KPP w Ciechanowie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.