niedziela, 22 maja 2022

Twoja bezpieczna WuKaDka

Warszawska Kolej Dojazdowa ruszyła z drugą edycją kampanii pn. „Twoja bezpieczna WuKaDka”, w którą aktywnie włączyli się także grodziscy policjanci. Tym razem organizatorzy będą zwracać szczególną uwagę na szybkie reagowanie na zdarzenia niebezpieczne na terenie kolejowym oraz podczas podróży. W czasie wczorajszych działań policjanci drogówki sprawdzali jak zachowują się użytkownicy dróg w pobliżu grodziskich przejazdów kolejowych i przekazywali przygotowane materiały edukacyjne.

W dniu rozpoczęcia drugiej edycji kampanii policjanci ruchu drogowego z grodziskiej komendy prowadzili kontrole drogowe w najbliższej okolicy przejazdów kolejowych. W ramach działań użytkownicy dróg, którzy przemieszczali się w miejscu prowadzonych kontroli, otrzymywali od policjantów specjalnie opracowaną przez WKD ulotkę informacyjną, dotyczącą korzystania z systemu alarmowego 112 i numeru awaryjnego.

Realizując kampanię „Twoja bezpieczna WuKaDka” chcemy zwracać jeszcze większą uwagę lokalnej społeczności na potrzebę właściwego zachowania wszystkich użytkowników – tj. kierowców, rowerzystów i pieszych na terenach kolejowych, a wszystkich pasażerów także w pociągach. Podczas tej edycji będziemy przypominać jak zachować się w sytuacji zagrożenia związanej z podróżą pociągiem i jakie informacje przekazywać za pośrednictwem numeru alarmowego 112, a jakie bezpośrednio do dyspozytora WKD. Numery te są podane na żółtej naklejce, znajdującej się na elementach infrastruktury i na oznakowaniach przejazdów.


Zobacz również