wtorek, 26 października 2021

Tymczasowy areszt dla sprawców włamania

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie zatrzymali dwie osoby na gorącym uczynku kradzieży z włamaniem do kiosku. To 27 oraz 46- letni mieszkańcy Wyszkowska. Łupem złodziei padły papierosy. Kwota strat poniesionych w wyniku przestępstwa to blisko 9 tys. zł. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im do 10 lat więzienia.

Pod koniec minionego tygodnia w nocy dyżurny wyszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do kiosku znajdującego się na terenie Wyszkowa. Natychmiast w rejon zdarzenia skierowano policyjne patrole prewencji. Dwóch mężczyzn na widok radiowozów zaczęło pieszo uciekać jednocześnie porzucając łup. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Po chwili zostali obezwładnieni i zatrzymani, a skradzione rzeczy odzyskane. Obaj trafili do policyjnej celi. Podejrzanymi o kradzież okazali się mieszkańcy Wyszkowa w wieku 27 i 46 lat. Śledczy postawili im zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu włamania do kiosku oraz kradzieży papierosów.

Sumę strat oszacowano na prawie 9 tys. złotych. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia. Jak ustalili dodatkowo policjanci to nie jedyna kradzież z włamaniem na terenie powiatu wyszkowskiego, której dopuścili się zatrzymani włamywacze. Sąd na wniosek śledczych zastosował wobec mieszkańców Wyszkowa najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Autor: kom. Damian Wroczyński


Nasi partnerzy