Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku śmiertelnego

61-letni kierowca renaulta śmiertelnie potrącił 47-letniego mężczyznę i oddalił się z miejsca wypadku. Jak się okazało mieszkaniec powiatu ciechanowskiego znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Decyzją sądu wobec kierowcy został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Ciechanowscy policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności oraz przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, w którym zginął 47-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego. Do zdarzenia doszło w piątek po południu na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Osiek Górny. Według wstępnych ustaleń 61-letni kierowca samochodu marki Renault potrącił idącego z rowerem w tym samym kierunku 47-latka z powiatu pułtuskiego. Według ustaleń śledczych mężczyzna nie udzielając pomocy pieszemu odjechał z miejsca wypadku, następnie po pewnym czasie wrócił. Jednak nie udało się uratować potrąconego 47-latka. W chwili zatrzymania 61-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało, że ma w wydychanym powietrzu 0,4 promila alkoholu.

Wczoraj sąd zastosował wobec 61-letniego kierującego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Autor: kom. Jolanta Bym

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.