Uciekał przed policją

29-latek, chcąc uniknąć kontroli drogowej, zignorował wydawane przez policjantów z otwockiej drogówki sygnały dźwiękowe oraz świetlne i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Mężczyzna nie zgodził się na badanie alkomatem i narkotest, więc pobrano mu krew do badań. Noc spędził w policyjnej celi.

Na terenie Otwocka, po 22.00 na ulicy Wileńskiej policjanci z wydziału ruchu drogowego postanowili zatrzymać osobową hondę. Jednak kierujący, chcąc uniknąć kontroli drogowej, zignorował wydawane przez funkcjonariuszy sygnały dźwiękowe oraz świetlne i zaczął uciekać. Po krótkim czasie widząc, że nie ma szans na ucieczkę przed ścigającym go radiowozem, zatrzymał pojazd. Od 29-latka czuć było alkohol. Mężczyzna był nadpobudliwy, nie chciał poddać się badaniu alkomatem i narkotestowi, dlatego też pobrano mu krew do badań. 29-latek noc spędził w celi w komendzie.

Zatrzymany mężczyzna poniesie surowe konsekwencje swojego zachowania. Usłyszał już zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli drogowej. Niewykluczone, że po uzyskaniu wyniku badań jego krwi, zarzuty te zostaną uzupełnione o jazdę pod wpływem alkoholu i/lub narkotyków. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.