Uciekał przed policjantami, bo był poszukiwany i jechał na zakazie

Zatrzymanie poszukiwanego kierowcy, jadącego autem mimo zakazu prowadzenia pojazdów to efekt nocnej służby patrolowców z grodziskiej komendy. Kierujący mazdą próbował uniknąć spotkania z policjantami i uciekał przed nimi ulicami Milanówka. Został zatrzymany w Grodzisku Maz. po krótkim pościgu. 21-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i złamanie sądowego zakazu. Kodeks karny przewiduje za te przestępstwa nawet 5 lat więzienia.

Przed północą grodziscy policjanci patrolujący ulice Milanówka zwrócili uwagę na auto, które podejrzanie wolno poruszało się po okolicy. Funkcjonariusze natychmiast zdecydowali o kontroli osób jadących mazdą. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych i wydanego polecenia do zatrzymania, kierowca przyspieszył i ruszył w kierunku Grodziska Mazowieckim Po krótkim pościgu samochód został zatrzymany.

Policjanci dokładnie sprawdzili kierującego i pasażerów. Szybko okazało się, że 21-latek siedzący za kierownicą od listopada 2022r. ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo jest osobą poszukiwaną przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności. Podczas kontroli jadącego z nim mężczyzny wyszło na jaw, że 25-latek ma przy sobie porcję mefedronu.

Kierowca i pasażer auta zostali zatrzymani. 21-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej oraz złamania zakazu prowadzenia pojazdów. Te przestępstwa zagrożone są karą nawet 5 lat pozbawienia wolności. Zgodnie z nakazem sądu mężczyzna za wcześniejsze przestępstwo trafił do zakładu karnego. 25-latek odpowie za posiadanie nielegalnych substancji.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.