Uczniowie klas policyjnych z Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą z wizytą w Komedzie Wojewódzkiej Policji

Niecodzienną okazję, do zapoznania się ze specyfiką zadań służbowych wykonywanych przez policjantów, miała młodzież klas policyjnych z Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą, która odwiedziła Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.

W czwartek (26.10) Wydział Prewencji KWP zs. w Radomiu oraz Oddział Prewencji Policji w Radomiu we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Lipsku w ramach przybliżenia uczniom specyfiki służby w Policji oraz zachęcenia ich do podjęcia w przyszłości pracy w naszej formacji gościł grupę 70 uczniów klas policyjnych z Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą . Spotkanie zbiegło się z „Dniem otwartym” Oddziału Prewencji Policji w Radomiu. Uczniowie mieli wyjątkową okazję do spotkania z policjantami i przyjrzenia się „od kuchni” pracy funkcjonariuszy oraz do zapoznania z wykorzystywanym przez nich w codziennej służbie sprzętem. Spotkanie odbyło się na sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej zs. w Radomiu. Uczniowie podczas wizyty w siedzibie komendy zostali przywitani przez Naczelnik Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu mł. insp. Agnieszka Guza oraz Komendanta Powiatowego Policji w Lipsku insp. Witolda Krawczyka.

Jedną z wielu atrakcji była wizyta na strzelnicy, gdzie słuchacze zapoznali się z warunkami i rodzajami strzelań policyjnych. Funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji w Radomiu oraz funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Radomiu opowiedzieli o specyfice i różnorodności swojej służby oraz pokazali wyposażenie i wykorzystywany sprzęt. W spotkaniu z młodzieżą uczestniczyli również funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu jak również z Laboratorium Kryminalistycznego, od których dowiedzieli się jak wygląda praca w wydziałach od zaplecza. W związku z tym, w tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć również spotkania z przedstawicielami kadr, podczas którego młodzież dowiedziała się jak przebiega postępowanie kwalifikacyjnego do służby. Podczas wizyty w Wydziale Konwojowym KWP zs. w Radomiu uczniów została omówiona specyfika pracy w wydziale.

Na zakończenie wizyty w siedzibie komendy uczniowie w skupieniu słuchali koordynator przewodników psów służbowych Wydziału Prewencji KWP zs. w Radomiu o pracy przewodnika psa, atrakcją spotkania był pokaz tresury psów jak również zaprezentowanie podstawowych elementów szkoleniowych w tym posłuszeństwo.

Mamy nadzieję, że wizyta w siedzibie komendy i spotkanie z policjantami przyczyni się do uatrakcyjnienia zajęć edukacyjnych, wpłynie na poziom wiedzy i umiejętności młodego pokolenia, a przede wszystkim przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku Policji, a także pozwoli na szersze spojrzenie na tak ciężką, odpowiedzialną i satysfakcjonującą pracę, jaką jest służba w Policji.

mł. asp. Ewelina Neska – Król

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.