Uczniowie odwiedzili piasecznyńskich dzielnicowych

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Piasecznie odwiedzili piaseczyńskich policjantów. W trakcie zwiedzania jednostki, dzieci dowiedziały się czym charakteryzuje się zawód policjanta, czy jest to ciekawa praca, a także czym jest bezpieczeństwo i jak należy o nie dbać każdego dnia. Mundurowi przygotowali dla najmłodszych wiele atrakcji i niespodzianek.

W trakcie spotkania uczniowie nie tylko przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach akcji „Roadpol Safety Days 2023”, ale także mieli okazję porozmawiać z policjantami, zobaczyć czym się zajmują, uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania. Dzieci dowiedziały się jak przebiega przyjmowanie zgłoszeń od mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, kiedy należy skorzystać z numeru alarmowego 112, a kiedy z całą pewnością nie wolno tego robić.

Kolejną niespodzianką, jaką przygotowali funkcjonariusze, była możliwość obejrzenia sprzętu jaki w swojej pracy wykorzystuje technik kryminalistyki. Dzieci z ogromną uwagą słuchały jak przebiega proces zbierania śladów na miejscu zdarzenia. Nie lada atrakcją była możliwość wykonania własnego odcisku dłoni.

Ostatnim punktem spotkania było oglądanie policyjnych radiowozów, a szczególnym zainteresowaniem cieszyła się możliwość włączenia sygnałów świetlnych.

Dzieciom przez całą wizytę towarzyszyły uśmiechy na twarzach, które są najlepszym dowodem na to, że spotkanie z policjantami sprawiło im ogromną radość i z całą pewnością zostanie w ich pamięci.

st. asp. Magdalena Gąsowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.