Udaremniona jazda kierowcom po spożyciu

Trzeźwość 330 kierowców ciężarówek, busów i autobusów skontrolowali w trakcie porannych działań inspektorzy z mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego. Udaremnili dalszą jazdę dwóm kierowcom w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Mężczyźni zostali przekazani do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W poniedziałek (8 sierpnia) rano, na krajowej „dwójce”, „dziewiątce” i „dwunastce” oraz ekspresowej „siódemce” i „ósemce”, inspektorzy ITD przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości. W Radomiu, koło Grójca, Siedlec, Kałuszyna, Wyszkowa oraz Ostrowi Mazowieckiej przebadali alkomatami 330 kierujących samochodami ciężarowymi, dostawczymi i autobusami. Na krajowej „dwójce”, w pobliżu Siedlec zatrzymali do kontroli 40-tonowy zestaw, którym kierował obcokrajowiec. Mężczyzna miał blisko 0,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Z kolei na ekspresowej „ósemce”, koło Wyszkowa udaremnili dalszą jazdę kierowcy samochodu dostawczego o dmc do 3,5 tony. W tym przypadku mężczyzna „wydmuchał” 0,24 promila. Obaj kierowcy byli w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Inspektorzy przekazali ich do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.