Uderzenie służb w przestępczość samochodową

Policjanci mińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami służby celno – skarbowej, przeprowadzili kilka dni temu na terenie jednej z hal magazynowych w Mińsku Mazowieckim wspólne działania, podczas których ujawnili i zabezpieczyli części samochodowe mogące pochodzić z kradzieży. Wśród zabezpieczonych elementów trzy pochodziły z samochodów skradzionych w 2020 roku. Do sprawy zatrzymano 24-letniego mieszkańca gminy Dębe Wielkie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty karne.

Policjanci mińskiej komendy w ramach działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej, przeprowadzili kilka dni temu wspólnie z funkcjonariuszami służby celno – skarbowej akcję, podczas której w jednej z hal magazynowych w Mińsku Mazowieckim znaleźli i zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnych części samochodowych.

Wśród zabezpieczonych elementów policjanci już ustalili trzy pochodzące z kradzieży samochodów w 2020 roku na terenie Warszawy i Otwocka. Były to karoseria od samochodu audi Q7, części od samochodu mercedes CLA i lexus. Wszystkie zabezpieczone części trafiły do ekspertów z dziedziny mechanoskopii, w celu ustalenia źródła ich pochodzenia.

Do sprawy zatrzymano 24-letniego mieszkańca gminy Dębe Wielkie. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa, do którego częściowo się przyznał. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Sprawa jest rozwojowa, funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

st. asp. Marcin Zagórski

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.