Uderzył w auto, które zatrzymało się przed przejściem dla pieszych

W środę (23.08) na drodze krajowej 62 w miejscowości Kręgi Nowe doszło do wypadku drogowego. 77-latek kierujący mercedesem najechał na tył audi, którego kierujący zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Obydwaj z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 11:30 na drodze krajowej K-62 w miejscowości Kręgi Nowe. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki mercedes 77-letni mieszkaniec Wyszkowa najechał na tył osobowego audi. W chwili zdarzenia kierujący audi 43-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, zatrzymał się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu.

Jak wstępnie ustalili wyszkowscy funkcjonariusze, przyczyną zaistniałego zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu. Na szczęście w wyniku zdarzenia nie ucierpiał pieszy, ale obydwaj kierujący z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala.

Apelujemy o rozwagę, czujność i stosowanie się do jednej z najważniejszych zasad panujących w ruchu drogowym tj. zasady ograniczonego zaufania. To kolejny dowód na to, że jazda na tzw. ” zderzak” jest bardzo niebezpieczna i może prowadzić do wielu poważnych zdarzeń drogowych.

Autor: mł.asp. Wioleta Szymanik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.