wtorek, 07 grudnia 2021

Ujął nietrzeźwego kierującego

Kilka dni temu mieszkaniec powiatu sochaczewskiego zgłosił, że jadący za nim kierowca może być pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że kierujący oplem 37-latek z powiatu nowodworskiego miał w wydychanym powietrzu 1,4 promila alkoholu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu do oficera dyżurnego nowodworskiej komendy dotarła informacja o ujęciu obywatelskim mężczyzny kierującego oplem, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie natychmiast udali się do miejscowości Górki, gdzie podjęli interwencję. Zgłaszający oświadczył, że kierujący oplem mężczyzna jechał za nim nie trzymając się osi jezdni oraz nie zachowując należytej odległości między pojazdami.

Ujętym okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Leoncin. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że w wydychanym powietrzu ma 1,4 promila alkoholu. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnym rejestrze okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Mundurowi nałożyli więc na niego mandat w wysokości 500 zł.

Kodeks karny, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, przewiduje do 2 lat więzienia.

st. asp. Joanna Wielocha


Zobacz również