Ujęcie obywatelskie pijanego kierowcy

Wzorową obywatelską postawą i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Dzięki jego czujności i szybkiej reakcji uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy, który miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Właśnie taką postawą wykazał się mieszkaniec powiatu przasnyskiego, który podróżował trasą relacji Zielona – Kuczbork w powiecie żuromińskim. Około godziny 15:30 nie tylko zwrócił uwagę na jadącą przed nim osobową toyotę, której kierowca wyraźnie miał duże trudności z utrzymaniem toru jazdy, jechał od strony do strony, ale również zareagował. O swoim przypuszczeniu powiadomił policję, a chwilę później w miejscowości Kuczbork wyprzedził kierującego toyotą, zajechał mu drogę zmuszając do zatrzymania kierowcę i zabrał mu kluczyki. Po dotarciu w miejsce zgłoszenia, patrol policji przejął potencjalnego sprawcę przestępstwa. Chwilę później przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 3,3 promila alkoholu w organizmie, u 48-letniego mieszkańca powiatu mławskiego. Jak się okazało nietrzeźwy kierujący wracał do domu z pracy.

Niebawem 48-latek za swoje zachowanie na drodze będzie odpowiadał przed sądem. Kodeks karny za jazdę w stanie nietrzeźwości przewiduje wysoką grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Sąd ma również obowiązek orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Apelujemy, aby każdy z nas reagował na niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg. Każdy może powiadomić jednostkę policji, o niedopuszczalnych sytuacjach na drodze, zachowując przy tym anonimowość. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

asp. Tomasz Łopiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.