Ukradł rower i chciał go sprzedaż w lombardzie

Właściciel skradzionego roweru o wartości bliskiej 2,5 tys. złotych nim zgłosił kradzież, to odzyskał już swoją własność. A to wszystko dzięki czujności otwockich policjantów, którzy patrolując teren miasta zwrócili uwagę na dość podejrzane zachowanie mężczyzny prowadzącego jednoślad. 46-latek sam przyznał mundurowym, że rower chwilę wcześniej skradł na klatce schodowej jednego z bloków w Otwocku, a teraz zamierzał go sprzedać w lombardzie. Został zatrzymany i usłyszał już zarzut zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci podczas codziennej służby muszą z uwagą obserwować otoczenie i zwracać uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby oraz niecodzienne sytuacje. Jedno z takich nietypowych zdarzeń zauważyli otwoccy funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego, którzy pełnił akurat służbę na terenie miasta.

Policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który prowadził rower i przy tym nerwowo rozglądał się dookoła. W pewnym momencie wszedł on do pobliskiego lombardu, co wzbudziło jeszcze większe podejrzenia u funkcjonariuszy.

W trakcie podjętych czynności, 46-latek sam przyznał mundurowym, że chwilę wcześniej wykorzystał to, że ktoś pozostawił jednoślad na klatce schodowej jednego z bloków w Otwocku i go ukradł, a potem przyszedł do lombardu, by go sprzedać. Wówczas policjanci zatrzymali mężczyznę i zabezpieczyli rower, a następnie ustalili kto mógł być jego posiadaczem. Właściciel jednośladu, który w tej sytuacji miał rzeczywiście dużo szczęścia, był zaskoczony, że funkcjonariusze tak szybko odzyskali skradziony mu wcześniej rower i sami dotarli do niego, gdyż on nie zdążył zgłosić tego faktu.

46-latek już usłyszał zarzut kradzieży i poddał się dobrowolnie karze. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Policjanci apelują, aby nie pozostawiać rowerów przed sklepem, urzędem, domem, na klatce i w innych miejscach bez zabezpieczeń! Pamiętajmy, że złodziej wykorzysta naszą nieostrożność.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.