Ukradł rower wart 16 tysięcy, zniszczył okulary i groził pozbawieniem życia

Otwoccy policjanci natychmiast zatrzymali 49-latka, który ukradł rower wart 16 tys. złotych, zniszczył okulary i groził pozbawieniem życia znanej mu kobiecie. Prokurator na czas trwającego postepowania objął go policyjnym dozorem połączonym z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej. Teraz może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu do Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie o kradzieży roweru wartego 16 tys. złotych, zniszczeniu jej okularów o wartości tysiąca złotych oraz kierowaniu wobec niej gróźb pozbawienia życia, które wzbudziły w kobiecie uzasadnioną obawę ich spełnienia. Jako sprawcę tych przestępstw wskazała znanego jej mężczyznę, z którym obecnie jest w konflikcie. Na bazie własnych ustaleń, funkcjonariusze ustalili miejsce przebywania wskazanego 49-latka, gdzie następnie niezwłocznie został on zatrzymany. Ponadto przeszukując mieszkanie znaleźli skradziony rower. Mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 49-latkowi łącznie trzy zarzuty związane z dokonaniem kradzieży, zniszczeniem mienia oraz kierowaniem gróźb pozbawienia życia. Za te przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Otwocku podejrzany mężczyzna na czas trwającego postępowania został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.