Umundurowanie bojowe dla OSP Gąbin

Dzięki dotacji z budżetu województwa mazowieckiego, jednostka OSP z Gąbina otrzymała niezbędne wyposażenie. Przekazał je marszałek Adam Struzik.

Podczas walnego zebrania sprawozdawczego OSP Gąbin, druhowie otrzymali 10 kompletów umundurowania bojowego, w tym m.in. hełmy z latarką, specjalistyczne spodnie i kurtki, buty i rękawice. Samorząd Województwa Mazowieckiego od lat wspiera i docenia prace strażaków, szanując służbę i doceniając ich ogromne zaangażowanie i poświęcenie w niesieniu pomocy innym.

Strażacy ratują nasze zdrowie i życie, często narażając siebie i swoje bezpieczeństwo. Doceniamy ich odwagę i zaangażowanie, nieustannie wyposażając ich w specjalistyczny sprzęt. Podkreśla marszałek Adam Struzik.

Mazowsze dla straży pożarnych
Podobnie jak w latach poprzednich Samorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył środki finansowe na udzielenie pomocy gminom w zakresie ochrony przeciwpożarowej. Uruchomił zadania: OSP-2022 oraz MAZOWIECKIE STRAŻNICE OSP-2022. Termin składania wniosków upływa w piątek, tj. 11 lutego br.

Wsparcie finansowe pozwoli m.in. na doposażenie jednostek OSP w samochody pożarnicze, sprzęt specjalistyczny czy ubrania ochronne, oraz na poprawę warunków pracy i bezpieczeństwa strażaków ochotników. Zachęcamy do składania wniosków w tegorocznej edycji programu.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.