poniedziałek, 25 października 2021

Uratowani przed zaczadzeniem

W ubiegłym tygodniu policjanci z Posterunku Policji w Zawidzu podczas interwencji w miejscowości Petrykozy pomogli wyprowadzić starszą kobietę i jej syna z zadymionego domu. 90-latka wraz z synem trafiła pod opiekę lekarzy.

Sąsiedzka wzajemna pomoc, często bywa nieoceniona. Tak też było w ubiegły piątek, kiedy w południe w miejscowości Petrykozy 90-letniej kobiecie i jej synowi sąsiadka przyniosła obiad. Nikt nie otwierał drzwi, zaniepokojona zajrzała do wnętrza domu przez okno, zobaczyła sąsiadkę siedzącą w fotelu i zobaczyła dym, szybko powiadomiła służby ratunkowe.

Pomoc nadeszła w porę, na miejscu pojawili się policjanci z Posterunku Policji w Zawidzu, którzy pomogli wyprowadzić starszą panią na świeże powietrze, następnie wyważyli drzwi do pomieszczenia, w którym spał syn kobiety. Policjanci wspólnie z przybyłymi na miejsce strażakami wyprowadzili dobudzonego mężczyznę z domu. Interweniująca na miejscu strażacy przekazali, że dym wydobywał się z pieca, jednak dzięki szybkiej interwencji nie doszło do zatrucia czadem. Kobietę i jej syna trafili pod opiekę lekarzy.

Policja ostrzega i przypomina że każdego roku, w czasie sezonu grzewczego w wyniku zatrucia, do szpitali trafia kilkaset osób. Dlatego też bardzo ważne jest prowadzenie regularnych kontroli pieców węglowych i piecyków gazowych oraz przewodów wentylacyjnych i kominowych. Zaniedbanie tej kwestii może skończyć się tragicznie!


Nasi partnerzy