Usłyszał 10 zarzutów karnych, został aresztowany

Tymczasowym aresztowaniem zakończyły się działania grodziskich kryminalnych wobec zatrzymanego 25-latka. Policjanci ustalili, że mężczyzna co najmniej 10-krotnie dokonywał kradzieży konsoli do gier z punktów handlowych na terenie całego kraju. Dotarli też do miejsca, gdzie skradzione rzeczy były przez niego sprzedawane. Zabezpieczyli tam wiele umów i część wstawionego sprzętu. Na wniosek grodziskiej prokuratury zatrzymany trafił do aresztu na 3 miesiące. Za kradzieże grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Po zgłoszeniu kradzieży w jednej z sieci sklepów w Grodzisku Mazowieckim i Milanówku policjanci intensywnie poszukiwali osoby podejrzanej o te czyny. Gdy tylko kryminalni ustalili, że wytypowany przez nich mężczyzna pojawił się w takiej samej placówce handlowej w Łowiczu, natychmiast pojechali go tam zatrzymać. Przy sprawdzonym 25-latku zabezpieczyli specjalną torbę, która służyła do ukrycia łupów i nożyce do cięcia metalu.

Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że zatrzymany mógł wielokrotnie kraść konsole do gier w sklepach na terenie całego kraju. Szybko też odkryli miejsce, gdzie trafiały skradzione przez niego rzeczy. Po wizycie w jednym z lombardów w Warszawie okazało się, że ten sam klient już od 3 miesięcy wstawiał tam podobne przedmioty. Policjanci zabezpieczyli wiele umów z jego danymi i część skradzionego sprzętu.

Po skrupulatnie wykonanych przez funkcjonariuszy czynnościach dochodzeniowo-śledczych 25–latek usłyszał dziesięć zarzutów kradzieży, z których dwie miały miejsce na naszym terenie. Sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek Prokuratury Rejonowej w Grodzisku Mazowieckim i mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Za kradzieże grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

asp. sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.