Ustanowienie diecezjalnego sanktuarium Matki Bożej Różańcowej

Kard. Kazimierz Nycz ustanowił kościół parafialny Matki Bożej Różańcowej w Piasecznie – Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej-Pośredniczki Wszelkich Łask. Dekret ustanawiający nowe sanktuarium wejdzie w życie w uroczystość odpustową w sobotę 7 października. Ponadto, tego dnia metropolita warszawski będzie przewodniczył o godz. 18:00 uroczystej Mszy Świętej w nowym sanktuarium.

Ustanowienie sanktuarium Matki Bożej Różańcowej to odpowiedź na stale rozwijający się kult maryjny w parafialnym kościele w Piasecznie.

„Niech wierni przybywający do Sanktuarium doświadczają przemożnego wstawiennictwa Matki Bożej, doznają pociechy w strapieniach i umocnienia w radościach, a przez ufną modlitwę wypraszają potrzebne łaski dla siebie i całego Kościoła” – czytamy w dekrecie metropolity warszawskiego.

Do udziału w uroczystej Mszy Świętej, której w sobotę 7 października o godz. 18:00 będzie przewodniczyć kard. Nycz zaproszeni są kapłani i wierni z całej archidiecezji warszawskiej.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.