Uszkodzony i niekompletny układ hamulcowy

Przy jednym kole brakowało połowy tarczy i klocka hamulcowego, a przy drugim tarcza była pęknięta na całej szerokości roboczej. Pomimo tych usterek, mołdawski przewoźnik dopuścił naczepę do międzynarodowego przewozu artykułów spożywczych. Niesprawny pojazd został wycofany z ruchu przez patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W poniedziałek (8 maja) po południu, na krajowej „pięćdziesiątce” koło Mińska Mazowieckiego, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. Zestawem należącym do mołdawskiego przedsiębiorstwa przewożono artykuły spożywcze z Rosji do Mołdawii. Kierowca okazał do kontroli wszystkie wymagane dokumenty. W trakcie sprawdzania stanu technicznego pojazdów, uwagę kontrolerów przykuły niedopuszczalne uszkodzenia oraz braki w układzie hamulcowym naczepy. Przy lewym kole na pierwszej osi brakowało połowy wewnętrznej tarczy i klocka hamulcowego. Z kolei tarcza przy prawym kole na pierwszej osi była pęknięta na całej szerokości roboczej. Tarcza w tak złym stanie mogła rozpaść się w trakcie jazdy i zablokować koło.

W tej sytuacji inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy i zakazali kontynuowania jazdy. Kierowcę zobligowano do naprawy oraz przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego. Wobec mołdawskiego przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.