W drodze na służbę zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego z grodziskiej komendy został wyeliminowany z ruchu kolejny pijany kierowca. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjant zainterweniował w drodze do pracy. Funkcjonariusz na swoim stanowisku na co dzień poznaje zagrożenia, jakie stwarzają nietrzeźwi kierujący, dlatego także poza służbą natychmiast podjął czynności, aby im w porę zapobiec.

O tym, że nietrzeźwi kierowcy są poważnym zagrożeniem dla siebie i innych użytkowników dróg wie każdy z nas. Z przykrymi, a nawet tragicznymi sytuacjami w tym zakresie, na co dzień podczas służby spotykają się dyżurni policyjnych jednostek, którzy jako pierwsi odbierają informacje o zdarzeniach, powodowanych przez takie nieodpowiedzialne osoby.

Gdy w drodze na nocną służbę jeden z dyżurnych grodziskiej komendy zauważył jadący przed sobą samochód, który nie trzymał toru jazdy, natychmiast przekazał kolegom z jednostki swoje podejrzenia o tym, że kierowca może być pijany. Chwilę później we wskazane przez niego miejsce przyjechali policjanci, którzy natychmiast zatrzymali mitsubishi i sprawdzili kierowcę. Podejrzenia dyżurnego szybko się potwierdziły. 63-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Mężczyzna na miejscu stracił prawo jazdy, a przed nim jeszcze odpowiedzialność karna za popełnione przestępstwo drogowe. Reakcja policjanta na jego zachowanie za kierownicą mogła zapobiec nieszczęściu, o jakie podczas podróży samochodem w takim stanie nietrudno. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek, a do świadków podejrzanego zachowania na drodze o pilną informację o miejscu, w którym potrzebna jest nasza interwencja. Wystarczy nawet anonimowy telefon pod numer 112 lub bezpośrednio do najbliższej jednostki Policji.

asp. sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.