W jedno popołudnie ukradł dwa rowery

37-letni mieszkaniec Żuromina zatrzymany za kradzież dwóch rowerów. Właściciel jednego z nich, starszy mężczyzna, powiedział policjantom, że jest osobą schorowaną, posiadającą duże trudności z poruszaniem się, a rower był jego podporą i jedynym środkiem transportu w codziennych zakupach. Sprawcy kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek po południu dyżurny żuromińskiej komendy Policji poinformowany został przez mieszkańca Żuromina o kradzieży roweru, do której miało dojść tego samego dnia w rejonie bloków przy ulicy Szkolnej. Jednak pokrzywdzony stosownego zawiadomienia nie chciał złożyć.

W sobotę, przed południem do komendy Policji w Żurominie zgłosił się kolejny mężczyzna informując, o kradzieży jego roweru. Tym razem rower zniknął z klatki schodowej bloku przy ulicy Targowej. Sprawą zajęli się mundurowi. Zgłaszający wartość roweru wycenił na 700 złotych. Jednak to nie wartość roweru wprawiała 83-letniego żurominianina w zakłopotanie. Starszy mężczyzna powiedział policjantom, że jest osobą schorowaną, posiadającą duże trudności z poruszaniem się, a rower był jego podporą i jedynym środkiem transportu w codziennych zakupach.

W poniedziałek, rano żuromińscy kryminalni ustalili i zatrzymali 37-letniego mieszkańca Żuromina podejrzewanego o dokonanie kradzieży rowerów. Mężczyzna przyznał się do kradzieży obu jednośladów. Wskazał miejsce ukrycia drugiego roweru. Jak wyjaśnił podczas przesłuchania pierwszy rower ukradł w piątek około południa i chwilę później sprzedał za kwotę 80 złotych nieznanej mu osobie. Kilka godzin później z klatki schodowej jednego z bloków przy ul. Targowej ukradł drugi rower, który schował w krzakach na obrzeżach Żuromina. Rower udało się odzyskać i jeszcze w poniedziałek zwrócić prawowitemu właścicielowi. 83-letni mężczyzna nie krył zaskoczenia i radości, z odzyskania roweru. Odbierając rower powiedział, że w sobotę po zgłoszeniu sprawy na policję rozglądał się za nowym rowerem, nie spodziewając się tak szybkiej reakcji na jego zgłoszenie.

To nie pierwsze występki z udziałem 37-letniego żurominianina. Jest dobrze znany policjantom z podobnych kradzieży czy przestępstw przeciwko mieniu. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rowerów, za co będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, by ustrzec się przed kradzieżą roweru, należy pamiętać o kilku zasadach:

– nie pozostawiajmy niezabezpieczonych i gotowych d o jazdy rowerów w miejscach publicznych przed sklepem, na ulicy, przed wejściem do budynku;
– nie pozostawiajmy niezabezpieczonych rowerów na klatkach schodowych, nawet jeśli wejście na klatkę schodową zabezpieczone jest domofonem;
– zabezpieczenia zakładajmy możliwie jak najciaśniej, mocując je do ramy lub stałego elementu roweru;
– warto oznakować rower, co ułatwia późniejszą jego identyfikację w przypadku odnalezienia,
– warto zachować kartę gwarancyjną i sfotografować swój rower, pisać numer fabryczny.

Autor: mł. asp. Tomasz Łopiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.