W Mławie powstała Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu

Na terenie parafii św. Stanisława BM w Mławie powstała druga w diecezji płockiej Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu: – Wchodźcie do tej kaplicy ze swymi codziennymi sprawami. Bóg, który wyszedł ku nam w Swoim Synu, czeka tu na was – powiedział ks. biskup Szymon Stułkowski 8 grudnia 2023 r. Kaplica powstała pod auspicjami Fundacji Adoremus te Christe.

Kaplicę pw. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, znajdującą się na terenie parafii pw. św. Stanisława BM w Mławie, poświęcił biskup płocki Szymon Stułkowski. Rozpoczął też wieczystą adorację.

W czasie Mszy św. w kościele parafialnym Pasterz Kościoła płockiego głosił, że Bóg zawsze uprzedza człowieka w swym zbawczym działaniu. Tak działo się w życiu Maryi Niepokalanie Poczetej. Przez tę prawdę wiary zerwała ona jakby owoc z drzewa, którego nikt jeszcze nie zasadził, bo została obdarzona od Boga łaską uprzedzającą. Wysłużył Jej to później jej Syn Jezus Chrystus mocą ofiary krzyża, „Bóg uprzedził jednak ten owoc, zanim jeszcze Jezus przyszedł na świat”.

Duchowny powiedział, że Bóg nie patrzył obojętnie na grzech pierwszych rodziców, od razu zareagował, chciał ratować człowieka, którego stworzył z miłości.

– Bóg wyszedł pierwszy do człowieka. Dobrze się dzieje, jeśli i my wychodzimy na spotkanie z Panem. Dzieje się to dzięki takim miejscom, ja to w Mławie. Istotą tego dzieła jest, aby wychodzić naprzeciw Jezusa, stawać wielkodusznie przed Nim i po prostu być przy Nim – zaakcentował bp Stułkowski.

Poprosił również wiernych, aby wchodzili do Kaplicy Wieczystej Adoracji z codziennymi sprawami. Życzył, by było w tym miejscu widać, że Jezus nawraca serca: – Bóg wyszedł ku nam w Swoim Synu. Wychodźmy i my naprzeciw Niego, bo On na nas czeka – zaznaczył kaznodzieja.

Kaplica Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu na Starym Rynku w Mławie powstała w lokalu będącym własnością parafii pw. św. Stanisława BM, w miejscu, w którym wcześniej przez wiele lat funkcjonował sklep odzieżowy. Historycznie jednak to miejsce ma charakter sakralny – w przeszłości były to mury klasztoru misjonarzy. Kaplica znajduje się naprzeciwko bramy do kościoła parafialnego.

Monstrancja dla Najświętszego Sakramentu została wykonana w pracowni Mariusza Drapikowskiego z Gdańska. Jego monstrancje znajdują się m.in. w Niepokalanowie, na Jasnej Górze, w Ziemi Świętej, Fatimie, Rzymie, Medugorie. Mariusz Drapikowski zaaranżował także wnętrze kaplicy. Wystrój nawiązuje do pobożności pasyjnej i nabożeństwa Gorzkich Żali. Zainicjowali je księża misjonarze ponad 300 lat temu właśnie w Mławie.

Osoby, które chciałyby adorować Najświętszy Sakrament, wciąć mogą to uczynić. Na stronie internetowej https://adoremustechriste.pl/mlawa – znajduje się „grafik” godzin adoracji, do których można się dopisać.

„W ciągu tygodnia mamy 168 godzin i na każdą z nich niezbędna jest przynajmniej jedna osoba adorująca (…), można wybrać godziny, w których chcemy się modlić, tak by nie przerwać mającej trwać non stop modlitwy. Obecnie w całej Polsce stworzono 17 tego typu kaplic” – można przeczytać na stronie Fundacji Adoremus te Christe. Jej reprezentantami w diecezji płockiej są Marta i Cezary Olszewscy.

To druga Kaplica Wieczystej Adoracji w diecezji płockiej, pierwsza powstała rok temu w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.