W Mysiadle powstaje parafia bł. Jerzego Popiełuszki.

Kard. Kazimierz Nycz poświęcił modrzewiowy krzyż i poprowadził pierwszą modlitwę przy powstającej kaplicy przy ul. Osiedlowej 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego poprowadzona przez kard. Kazimierza Nycza oraz poświęcenie modrzewiowego krzyża na terenie dawnego Kombinatu Państwowego Gospodarstwa Ogrodniczego w Mysiadle zgromadziła kilkaset osób.

Dziękuję wam za tak liczną obecność. To dowód na to, że świątynia w tym miejscu jest bardzo oczekiwana. Już 15 lat temu wskazywano, że te tereny będą się szybko zaludniać, a okoliczne świątynie: w Iwicznej, w Piasecznie czy w Józefosławiu nie należą do ogromnych. Ks. Leszek Kwiatkowski, którego skierowałem tu z zadaniem budowy kościoła, ma za sobą wiele lat pracy w seminarium: jako opiekun, prokurator, ale także odpowiedzialny za remont barokowego kościoła seminaryjnego. Z pewnością nie wybuduje tu z wami świątyni barokowej, ale raczej funkcjonalną i prostą. Ufam, że już wkrótce będziecie mogli modlić się w swojej kaplicy, a od czerwca korzystać także z posługi nie tylko ks. Leszka, ale także nowego wikariusza – obiecał kard. Kazimierz Nycz.

Razem z wiernymi odmówił Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie poświęcił modrzewiowy, siedmiometrowy krzyż, który stanął na ogrodzonym placu. W dawnych budynkach gospodarczych powstaje obszerna kaplica i zaplecze parafialne.

Kard. Kazimierz Nycz zdecydował, że powstająca parafia będzie nosiła imię bł. Jerzego Popiełuszki.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.