W terenie zabudowanym przekroczył prędkość o 77 km/h

W Stanisławicach policjanci z kozienickiej drogówki weryfikowali zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące przekroczenia prędkości. Podczas pomiaru prędkości zatrzymali kierującego, który znacznie przekroczył dopuszczalna prędkość na obszarze zabudowanym. 25-letni kierowca mitsubishi jechał za szybko o 77 km/h. Swój portfel uszczuplił o 2500 zł mandatu karnego oraz, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące.

Policjanci pełniący służbę w ramach weryfikacji punktów na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa niemal w każdym dniu sprawdzają zgłoszenia naniesione przez obywateli. Jednym z takich punktów była weryfikacja przekroczeń prędkości w Stanisławicach. Wczoraj funkcjonariusze kozienickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę, który przekroczył prędkość na obszarze zabudowanym, aż o 77 km/h.

Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie nałożyli mandat w kwocie 2,5 tysiąca złotych. Spotkanie z funkcjonariuszami wiązało się także z przypisaniem do jego indywidualnego konta 15 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, które niejednokrotnie kończą się tragicznie. Bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych i od sposobu respektowania aktualnych przepisów.

Autor: podkom. Ilona Tarczyńska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.