W Żurominie polała się krew

Oddawanie krwi to szansa na uratowanie komuś życia. Dla służb mundurowym niesienie pomocy to codzienność, dlatego również zbiórki krwi traktujemy niemal jak obowiązek. Policjanci, pracownicy komendy, strażacy i mieszkańcy Żuromina podzielili się tym najcenniejszym darem.

Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Żurominie 31 stycznia przed budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie ponad cztery godziny stał autobus krwiodawstwa, gdzie policjanci, i pracownicy cywilni komendy strażacy oddawali krew. Mundurowych wsparli również mieszkańcy powiatu żuromińskiego. W akcji krwiodawstwa wzięło udział 35 osób, z których grona 32 osoby oddały łącznie 14,6 litra życiodajnego płynu.

To pierwsza w tym roku akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Żurominie wspólnie z żuromińskim Zarządem Polskiego Czerwonego Krzyża. Krew z mundurowymi żuromińskiej policji można będzie oddać jeszcze 25 kwietnia, 11 lipca i 10 października br. Serdecznie zapraszamy!

asp. Tomasz Łopiński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.