Warszawscy funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 3 Azjatów za nielegalny pobyt

W miniony piątek (21 stycznia 2022 roku) w wyniku kontroli legalności pobytu cudzoziemców na terenie podwarszawskiej Wólki Kosowskiej i Mrokowa funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Warszawie zatrzymali trzech Azjatów nielegalnie przebywających na terytorium naszego kraju. Z oświadczeń jednego z zatrzymanych wynika, że dostał się do Polski nielegalnie.

Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku 30, 42 i 46 lat. Wszyscy są obywatelami Wietnamu. W Wólce Kosowskiej i okolicy zajmowali się różnego rodzaju pracami dorywczymi, m. in. handlem, gastronomią czy przewożeniem towarów w obrębie azjatyckiego centrum.

W wyniku kontroli funkcjonariusze ustalili, że ujawnieni Wietnamczycy przebywają na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nielegalnie – bez ważnych wiz lub innych dokumentów, które uprawniałyby ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Co więcej, z oświadczeń uzyskanych od mężczyzn wynika, że jeden z nich do Polski dostał się nielegalnie, drugi zaś od kilkunastu lat tj. od momentu uzyskania przez wojewodę decyzji o natychmiastowym wydaleniu, przebywał w naszym kraju nielegalnie, ani razu go nie opuszczając. Z kolei trzeci z zatrzymanych Azjatów nie posiadał żadnych dokumentów pobytowych, wobec niego zostało wszczęto postępowania administracyjne zakończone wydaniem decyzji do powrotu. Po zakończonych czynnościach opuścił pomieszczenia służbowe. Wobec dwóch pozostałych obywateli Wietnamu postępowanie trwa. Do czasu jego zakończenia cudzoziemcy będą przebywać w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.