Warunkowy tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku drogowego w Sochaczewie

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne przyczyny i okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Sochaczewie. W wyniku tego zdarzenia ciężko ranny został 29-letni mężczyzna. Kierowca, który w chwili zdarzenia miał 1,8 promila alkoholu w organizmie, został warunkowo tymczasowo aresztowany.

W nocy z piątku na sobotę oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło na ul. Chopina w Sochaczewie. Na miejsce natychmiast skierowano policyjne patrole. Ustalono, że 28-letni sochaczewianin stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. W wyniku tego zdarzenia, ciężkich obrażeń doznał 29-letni pasażer, który został przetransportowany do szpitala. Policjanci przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierowcy. Urządzenie wykazało, że 28-latek miał 1,8 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci, którzy wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora, a także biegły. Mieszkaniec Sochaczewa został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Zarzuca mu się, że doprowadził do wypadku drogowego w wyniku którego pasażer auta doznał ciężkich obrażeń ciała, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Wczoraj odbyło się posiedzenie sądu, podczas którego podejrzany został warunkowo tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Przestępstwo, którego się dopuścił jest zagrożone karą nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: asp. Agnieszka Dzik

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.