Weekend nad Jeziorem Zegrzyńskim zakończony interwencjami LPR

W miniony słoneczny długi weekend wiele osób szukało ochłody nad Jeziorem Zegrzyńskim. Plaże wypełniły się całymi rodzinami oraz osobami pływającymi na różnego rodzaju sprzęcie. W sobotę i niedzielę doszło do niebezpiecznych zdarzeń w wyniku których poważne obrażenia odniosło dwóch mężczyzn. W obu przypadkach potrzebna była pomoc zarówno ratowników Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz załogi śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

W sobotę po godzinie 20 doszło do wypadnięcia z łodzi 24-latka. Mężczyzna wypadł z pokładu przy dużej prędkości i uderzając o tafle wody doznał poważnego urazu głowy. Z wody został przetransportowany do bazy Legionowskiego WOPR gdzie na lądowisko przyleciał Ratownik 12 z warszawskiej bazy LPR. Mężczyzna w stanie ciężkim przetransportowany został do jednego z warszawskich szpitali.

W niedzielny wieczór 34-latek skoczył na główkę z pomostu przy „Dzikiej Plaży” w Nieporęcie. W wyniku skoku doznał urazu kręgosłupa. Mężczyzna stracił czucie w rękach i nogach. Załogi Legionowskiego WOPR i Karetki Wodnej, przetransportowały mężczyznę również do swojej bazy, gdzie wezwano śmigłowiec Ratownik 12. Mężczyzna również trafił do jednego z Warszawskich szpitali.

Apelujemy o ostrożność na wodzie!

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.