Wicewojewoda Mazowiecki wręczył odznaczenia państwowe

Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, wręczył 44 medale za Długoletnią Służbę zasłużonym pracownikom firmy Mostostal Siedlce sp. z o.o. Wydarzenie towarzyszyło obchodom 50. rocznicy istnienia firmy. Uroczystość odbyła się 26 sierpnia br. w Siedlcach.

– Są wśród Państwa osoby, które przez dziesiątki lat wykonywały sumiennie swoje obowiązki realizując się zawodowo. Wszystkich Państwa łączy to, że przez lata ciężko pracowali Państwo na rzecz naszej ojczyzny. Za to wszystko serdecznie dziękuję – powiedział Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski.

Podczas oficjalnej części wydarzenia Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski wręczył 44 medale za Długoletnią Służbę – 33 złote, 8 srebrnych oraz 3 brązowe zasłużonym pracownikom firmy Mostostal Siedlce sp. z o.o.

Medal za Długoletnią Służbę, ustanowiony w 1938 r., a przywrócony w 2007 r., jest nadawany za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa.

Medal za Długoletnią Służbę dzieli się na trzy stopnie:
I stopień – Medal Złoty za Długoletnią Służbę,
II stopień – Medal Srebrny za Długoletnią Służbę,
III stopień – Medal Brązowy za Długoletnią Służbę.

Mostostal Siedlce wchodzi w skład grupy kapitałowej Polimex-Mostostal S.A. Przedsiębiorstwo działalność w 1973 roku jako Wytwórnia Lekkich Konstrukcji Stalowych. W latach siedemdziesiątych została uruchomiona produkcja konstrukcji stalowych, krat pomostowych oraz ocynkownia ogniowa. Dzięki uruchomieniu nowych sterowanych komputerowo linii technologicznych do produkcji krat pomostowych Mostostal Siedlce stał się ich największym producentem w Polsce i jednym z czołowych w Europie.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.