niedziela, 22 maja 2022

Wielkanocna zbiórka krwi

Przed Grójeckim Ośrodkiem Kultury zorganizowano punkt Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. Policjanci wspólnie z innymi służbami mundurowymi i lokalną społecznością podzielili się najcenniejszym płynem – własną krwią.

Grójeccy policjanci wielokrotnie już udowodnili, że ludzkie życie i zdrowie jest dla nich najważniejsze, a niesienie pomocy mają we krwi. Ta z kolei jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi, bowiem nie można jej wyprodukować, można się nią jedynie podzielić.

W czwartek (14.04) z inicjatywy Konrada Kowalczyka, koordynatora akcji krwiodawstwa w Grójcu oraz Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu przed Grójeckim Ośrodkiem Kultury zaparkował „krwiobus” Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Radomia. Przeprowadzona przedświąteczna zbiórka krwi zgromadziła wielu entuzjastów krwiodawstwa – przedstawicieli służb mundurowych, pracowników samorządowych oraz mieszkańców. Większość dawców to osoby, które regularnie oddają krew, jednak nie zabrakło wśród nich i tych, którzy po raz pierwszy podzielili się życiodajnym płynem.

Do mobilnego punktu zgłosiło się wielu chętnych, z których po wstępnej weryfikacji i opinii lekarza 37 oddało krew. W sumie zebrano blisko 17 litrów krwi.

Wszystkim dawcom gorąco dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych zbiórkach.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik


Zobacz również