piątek, 16 kwietnia 2021

Włamał się do sklepu po alkohol i tytoń

W niespełna dobę od kradzieży z włamaniem do sklepu na terenie powiatu płockiego, policjanci z Posterunku Policji w Starej Białej zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Mundurowi odzyskali część skradzionego towaru a 36 – letniemu mężczyźnie przedstawili zarzuty, za które grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczo – przemysłowego na terenie gminy Stara Biała, policjanci otrzymali w miniony czwartek. Mundurowi ustalili, że późnym wieczorem złodziej wybił szybę fragmentem kostki brukowej następnie dostał się do wnętrza sklepu, z którego ukradł kilkanaście butelek alkoholu oraz tytoń.

Zapis z kamer monitoringu i pozostałe kluczowe ustalenia policjantów z Posterunku Policji w Starej Białej, doprowadziły do zatrzymania już następnego dnia 36 – latka z powiatu płockiego. Kiedy mundurowi pojawili się w miejscu zamieszkania mężczyzny był on dość mocno zaskoczony ich wizytą. Niestety 36 – latek nie był w stanie sensownie odpowiadać na zadawane przez policjantów pytania bo był nietrzeźwy dlatego kolejne godziny spędził w policyjnym areszcie. Policjanci w ramach dalszych czynności odzyskali część skradzionego towaru.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.


Nasi partnerzy