Włamali się do garażu, po oderwaniu blachy jednej ze ścian

Policjanci z karczewskiego komisariatu i komisariatu w Józefowie zatrzymali 32 i 33-latka podejrzanych o włamanie do blaszanego garażu i kradzież elektronarzędzi oraz roweru. Sprawcy, aby dostać się do wnętrza garażu oderwali blachę jednej ze ścian. Straty właściciel oszacował na kwotę 2600 złotych. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

O zdarzeniu na terenie gminy Sobienie-Jeziory policjanci zostali zawiadomieni pod koniec marca bieżącego roku. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego sprawcy uszkodzili siatkę ogrodzeniową i weszli na teren posesji. Następnie wyrwali metalową ścianę garażu, skąd ukradli między innymi kosiarkę, wiertarkę, dmuchawę do liści, rower i inne drobne narzędzia. Ponadto włamywacze uszkodzili również dwie ramy okienne w budynku mieszkalnym. Zawiadamiający oszacował straty na kwotę 2600 złotych.

W toku niezwłocznie podjętych czynności, funkcjonariusze z komisariatu w Karczewie szybko ustali, kto może mieć związek z tym przestępstwem. Już po kilku dniach od zdarzenia, policjanci zatrzymali podejrzanego 32-latka. Podczas dalszych czynności śledczy ustalili jeszcze jednego mężczyznę, który może odpowiadać za to włamanie. Był to 33-latek, zatrzymany ubiegłej niedzieli przez policjantów z komisariatu w Józefowie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom przedstawić mężczyznom zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd.

sierż. sztab. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.