Włamywacze zatrzymani przez policjantów

Policjanci zatrzymali w kilka godzin po napadzie dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie do sklepu. W trakcie przeszukania mieszkania, w którym przebywali zabezpieczono rzeczy pochodzące z kradzieży. W trakcie czynności ustalono, że mężczyźni włamywali się na terenie różnych powiatów województwa mazowieckiego. Usłyszeli już zarzuty.

W miniony piątek dyżurny ostrołęckiej komendy został poinformowany o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów na terenie gminy Goworowo. Na miejsce pojechali policjanci, którzy potwierdzili włamanie. Ze sklepu zostały skradzione m.in. papierosy o wartości kilku tysięcy złotych. W poszukiwanie sprawców szybko włączyli się ostrołęccy policjanci, którzy rozpoczęli żmudne czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców przestępstwa.

Już dwie godziny później ,,kryminalni” z Ostrołęki mieli już ustaloną tożsamość prawdopodobnych sprawców włamania – mieszkańców Grodziska Mazowieckiego. W wyniku zebranych informacji o podejrzanych podjęło decyzję o wejściu siłowym do mieszkania. Po wyważeniu drzwi policjanci z Grodziska Mazowieckiego zatrzymali podejrzanych o włamanie (37 i 38 lat).

Zatrzymani byli całkowicie zaskoczeni. Podczas przeszukania mieszkania oraz pojazdu, którym się poruszali zabezpieczono m.in. skradzione papierosy. Mężczyźni zostali przekazani ,,kryminalnym” z Ostrołęki, którzy przewieźli ich od ostrołęckiej komendy. W trakcie czynności okazało się, że włamanie do sklepu w Ostrołęce to nie jedyne, jakiego podejrzani dopuścili się w ostatnim czasie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem, do których się przyznali.

Autor: podkom. Tomasz Żerański

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.