Wpadli z wyciętymi katalizatorami

Dzięki szybkim i skutecznym działaniom grodziskich policjantów zatrzymani zostali trzej obywatele Rumunii, podejrzani o kradzieże katalizatorów. W ich samochodzie funkcjonariusze znaleźli elementy wycięte chwilę wcześniej z pojazdów. Wszyscy usłyszeli zarzuty dokonania trzech kradzieży. Dodatkowo 21–latek odpowie za podrobienie umowy kupna auta, którym się poruszał.

Około 2.30 w nocy grodziscy policjanci odebrali zgłoszenie prawdopodobnego okradania samochodów na jednym z osiedli. Na miejsce natychmiast zostały skierowane patrole prewencyjne i kryminalne. Na parkingu funkcjonariusze zauważyli dwie osoby, które na ich widok zaczęły uciekać. Mężczyźni z maseczkami na twarzy zostali zatrzymani po chwili w pobliskich zaroślach. Wpadł także ich wspólnik, który próbował ukryć się w samochodzie. Jeszcze w miejscu zatrzymania policjanci sprawdzili auto należące do jednego z mężczyzn. Pod maską pojazdu znaleźli dwa katalizatory wycięte z samochodów oraz specjalną piłę do dokonywania tego typu przestępstw.

Podczas dalszych czynności funkcjonariusze potwierdzili dane zatrzymanych, a także właścicieli pojazdów, z których pochodziły znalezione katalizatory. Zgodnie z ich ustaleniami mężczyźni tej samej nocy mogli być sprawcami trzech tego typu kradzieży. Dodatkowo wyszło na jaw, że dzień wcześniej w innej miejscowości 21-latek podrobił umowę kupna-sprzedaży samochodu, którym przyjechał do Grodziska Mazowieckiego.

Cała trójka usłyszała zarzuty dokonania 3 kradzieży katalizatorów, po ich wcześniejszym wycięciu z pojazdów. Jeden z nich będzie odpowiadał za ten czyn jako osoba nieletnia.

Grodziscy policjanci apelują o zwracanie uwagi na podejrzane zachowania osób na parkingach (również tam, gdzie nie parkujemy swojego samochodu) i zgłaszanie niepokojących sytuacji, które mogą wskazywać na próbę dokonywania kradzieży katalizatorów. Dzięki temu możemy wspólnie przeciwdziałać tym przestępstwom i przyczynić się do zatrzymania ich sprawców.

asp.sztab. Katarzyna Zych

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.