Wsiadł za kierownicę po alkoholu

Dzięki właściwej reakcji i zgłoszeniu świadka ciechanowscy policjanci zatrzymali kierowcę dostawczego renault, który wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. 38-letni obywatel Gruzji na Placu Jana Pawła II w Ciechanowie jechał „pod prąd”. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Teraz 38-latek za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

W miniony czwartek (12.10) dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy dostawczego renault, który na Placu Jana Pawła II w Ciechanowie wsiadł za kierownicę po tym, jak wcześniej pił alkohol. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi od razu zauważyli pojazd, którego dotyczyło zgłoszenie. Kierowca renault jechał bowiem „pod prąd”. Kierującym okazał się 38-letni obywatel Gruzji. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 38-latek spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z art. 87 Kodeksu wykroczeń „kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych”. W takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Apelujemy do kierowców o rozsądek na drodze. Piłeś? Nie jedź! Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji. Swój apel kierujemy też do świadków takiego zachowania. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę pojazdu, natychmiast reagujmy! Gdy z różnych powodów nie jesteśmy w stanie uniemożliwić nietrzeźwemu kierowcy dalszej jazdy, niezwłocznie poinformujmy Policję. Pamiętajmy, że jeden telefon może zapobiec tragedii na drodze!

asp. Magda Zarembska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.