Wsiedli za kierownice pojazdów po alkoholu

Na kilku drogach tranzytowych województwa mazowieckiego, inspektorzy ITD przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. Przebadali alkomatami przesiewowymi 511 kierowców pojazdów ciężarowych, dostawczych i autobusów.

Na ekspresowej „ósemce” koło Wyszkowa, zatrzymali nietrzeźwego kierowcę litewskiej ciężarówki. Mężczyzna ten wydmuchał ponad 0,8 promila alkoholu. W momencie zatrzymania do kontroli drogowej przewoził ładunek na Litwę. Z kolei na łączniku autostrady A2 z krajową „pięćdziesiątką”, w okolicach Mińska Mazowieckiego, inny patrol mazowieckiej ITD zatrzymał kierowcę pojazdu dostawczego w stanie po spożyciu alkoholu. Mężczyzna miał blisko 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kontrole mazowieckich inspektorów miały identyczny finał. Nietrzeźwego kierującego oraz w stanie po spożyciu alkoholu, przekazano do dalszych czynności policjantom z Wyszkowa  i  Mińska Mazowieckiego.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.