Wspólna służba policjantów z funkcjonariuszami Służby Celno – Skarbowej

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej przeprowadzili działania, ukierunkowane na ujawnianie nieprawidłowości związanych z legalnością przewożonych ładunków.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pułtusku pełnili służbę wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej. Mundurowi przeprowadzali kontrole, które ukierunkowane były na pojazdy ciężarowe, wykonujące transport, który obejmuje Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów. Tego typu współpraca zawsze korzystnie oddziałuje na zwiększenie doświadczenia zaangażowanych podmiotów i funkcjonariuszy.

W czasie prowadzonych działań mundurowi szczególną uwagę zwracali na pojazdy przewożące towary, odpowiednią dokumentację, uprawnienia oraz trzeźwość kierujących. I tym razem wspólna służba przyniosła efekty w postaci przeprowadzonych kontroli, a także bezpośredniej wymiany informacji i podniesieniu kompetencji współpracujących służb. Przeprowadzone działania mają charakter cykliczny co oznacza, że w najbliższym czasie odbędą się kolejne kontrole, które mają wpływ na bezpieczeństwo oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów.

Autor: kom. Milena Kopczyńska/KPP w Pułtusku

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.