Wycinali i kradli drzewo z lasu. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności

W sobotę (17.02) na gorącym uczynku przyłapano dwóch mężczyzn na kradzieży drzewa, które sprzedawali jak swoje. Okazało się, że to jedyna kradzież na ich koncie. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend dyżurny żuromińskiej policji otrzymał zgłoszenie o zatrzymaniu przez Straż Leśną dwóch mężczyzn na wycince drzewa. Skierowani w miejsce zgłoszenia policjanci ustalili tożsamość sprawców przestępstwa. 35 i 38-letni mieszkańcy powiatu żuromińskiego zostali przyłapani podczas wycinki drzewa. Mężczyźni zostali zatrzymani do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W trakcie czynności okazało się, że kilka dni wcześniej miały miejsce podobne zdarzenia związane z wycinką i kradzieżą drzewa. Policjanci zebrali dowody w tej i wcześniejszych sytuacjach. Okazało się mężczyźni wycięli i ukradli drzewa o wartości ponad 3000 złotych. We wtorek 35 i 38-latek usłyszeli zarzut kradzieży drzewa do czego przyznali.

Niebawem za swoje czyny odpowiadać będą przed sądem. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Tomasz Łopiński/KPP w Żurominie

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.