Wypadek z udziałem autokaru przewożącego licealistów

W czwartek (15.06) na drodze serwisowej przy trasie S7 w miejscowości Poświętne odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „TRIAGE 23” z zakresu współdziałania służb: straży pożarnej, pogotowia ratunkowego i policji. Role poszkodowanych odegrali uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku.

Policjanci z płońskiej komendy brali udział w ćwiczeniach, które miały na celu sprawdzenie i doskonalenie działań służb ratunkowych w przypadku zdarzenia drogowego z dużą ilością osób poszkodowanych.

Ćwiczenia odbyły się na drodze serwisowej przy trasie S7 w miejscowości Poświętne. Ich scenariusz zakładał, że w tym miejscu doszło do awarii samochodu ciężarowego. Podczas zmiany koła przez kierowcę ciężarówki, w jej tył uderzył samochód osobowy, a następnie w niego autokar przewożący uczniów. Wszystkie osoby są zakleszczone w pojazdach. Ponad 30 osób jest rannych. Kilka z nich odniosło bardzo poważne obrażenia. Jeden z uczniów dzwoni na numer 112 i podaje szczątkowe informacje. Na miejsce kierowane są służby ratunkowe…

Do głównych zadań policjantów biorących udział w ćwiczeniach należało zabezpieczenie terenu, współdziałanie z pozostałymi służbami, a po akcji ratunkowej dokonanie ustaleń i wykonanie niezbędnych czynności procesowych, w tym oględzin miejsca zdarzenia. W rolę poszkodowanych wcieliło się 32 kadetów klas o profilu policyjnym z Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Płońsku. Licealiści doskonale odegrali powierzone im role. Wszystko wyglądało bardzo wiarygodnie.

Wyciągnięte wnioski i spostrzeżenia z pewnością pozwolą na lepsze, a także skuteczniejsze przygotowanie wszystkich służb ratunkowych do współdziałania w sytuacji kryzysowej.

kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.