Pilne
  • Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski                Wybory wygrane w I turze: Warszawa - Rafał Trzaskowski *** Płock - Andrzej Nowakowski *** Grodzisk Mazowiecki - Tomasz Krupski *** Ciechanów - Krzysztof Kosiński *** Płońsk - Andrzej Pietrasik *** Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski *** Piaseczno - Daniel Putkiewicz *** Otwock - Jarosław Margielski *** Pruszków - Piotr Bąk *** Przasnysz - Łukasz Chrostowski *** Sierpc - Jarosław Perzyński *** Żyrardów - Lucjan Chrzanowski

Wyszkowscy policjanci skuteczni w zwalczaniu przestępczości narkotykowej

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie oraz Posterunków Policji w Długosiodle i Somiance od początku tego tygodnia zatrzymali 5 osób, które naruszyły przepisy Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Najmłodszy zatrzymany miał 15 lat. Teraz sprawą zajmują się śledczy oraz sąd dla nieletnich.

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo oraz porządek publiczny. W trakcie podejmowanych czynności wykorzystują swoją wiedzę oraz doświadczenie i tak naprawdę w dużej mierze właśnie od ich zaangażowania zależy, jak szybko sprawca przestępstwa czy wykroczenia zostanie zatrzymany.

Do pierwszego zatrzymania doszło w ubiegły poniedziałek w miejscowości Dalekie Tartak, gdzie policjanci z Długosiodła zatrzymali do kontroli drogowej audi. W trakcie kontroli mieli podejrzenia, że 20-letni kierujący może mieć coś do ukrycia. W trakcie przeprowadzanej kontroli osobistej mundurowi przy mężczyźnie znaleźli 16 gramów mefedronu oraz wagę elektroniczną. Ponieważ zachodziło podejrzenie, że kierował on pod działaniem środków odurzających została pobrana krew do badań laboratoryjnych. Narkotyki zostały zabezpieczone, a 20-latek trafił do policyjnej celi.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce we wtorek na terenie jednej z placówek oświatowych w Wyszkowie. Kryminalni wspólnie z funkcjonariuszkami z Zespołu ds. Nieletnich zatrzymali 15 i 16 latka, którzy posiadali marihuanę. Mieszańcy gminy Wyszków, zostali przewiezieni do wyszkowskiej komendy policji, gdzie po wykonanych czynnościach decyzją sądu zostali przekazani pod opiekę rodziców. Teraz sprawą nastolatków zajmie się sąd rodzinny.

Tego samego dnia w nocy w Woli Mystkowskiej, policjanci z Somianki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skodą, którą kierował 20-letni mieszkaniec gminy Wyszków. Funkcjonariusze w takcie przeszukania jego samochodu w schowku w paczce po papierosach znaleźli marihuanę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i pobrano mu krew do badań laboratoryjnych.

W ubiegłą środę do policyjne celi trafił 17-letni wyszkowianin, który podejrzewany jest sprzedaż narkotyków osobom małoletnim.

Autor: kom. Damian Wroczyński

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.