Wywąchał 1,25 kg suszu roślinnego

Podczas kontroli przesyłek pocztowych na jednym z terminali Cargo Lotniska Chopina pies służbowy wraz z przewodnikiem ujawnili dwie podejrzane paczki z zawartością 1,25 kg suszu roślinnego. Jest to kolejny sukces odnotowany przez służbowy duet z Placówki Straży Granicznej Warszawa – Okęcie. Od początku roku Drops wraz ze swoim przewodnikiem ujawnili ponad 10 kg zabronionych substancji.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (19.12) kiedy to Drops – pies służbowy Straży Granicznej specjalizujący się w wykrywaniu narkotyków wraz ze swoim przewodnikiem kontrolowali na terminalu Cargo przesyłki przylatujące do Polski z różnych stron świata. Tym razem nasz czworonożny funkcjonariusz wskazał jeden z worków z przesyłkami, a następnie znajdujące się w nim podejrzane dwie paczki nadane z Madrytu do odbiorcy mieszkającego w powiecie grodziskim. Przesyłki nie zawierały deklaracji zawartości, a sposób ich zapakowania wskazywał na działanie, które miało na celu utrudnienie wykrycia zabronionej substancji.

W trakcie kontroli w przesyłkach ujawniono i zabezpieczono cztery torby foliowe do próżniowego pakowania z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego o łącznej wadze ok. 1,25 kilograma, które zostały przekazane, funkcjonariuszom Grupy Operacyjno – Śledczej z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie prowadzących dalsze czynności w sprawie zmierzające do ustalenia odbiorcy przesyłki.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.