Wzorowa postawa funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Radomiu

Funkcjonariusz Aresztu Śledczego w Radomiu, st. sierż. Paweł Piotrowski w czasie wolnym od służby podjął interwencję na rzecz ochrony porządku prawnego przyczyniając się do zatrzymania sprawców kradzieży.

St. sierż. Paweł Piotrowski w czasie wolnym od służby, będąc w sklepie spożywczym bezzwłocznie zareagował na sytuację, gdzie dwóch sprawców kradzieży usiłowało uciec ze skradzionym towarem. Mężczyźni użyli gazu łzawiącego wobec pracownika ochrony. Szybkie działania funkcjonariusza umożliwiły ujęcie sprawców kradzieży i sprawne przekazanie ich w ręce Policji.

Na ręce Dyrektora Aresztu Śledczego w Radomiu, płk. Andrzeja Fereńca wpłynęły podziękowania od Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Radomiu za wzorową postawę funkcjonariusza. Odważne zachowanie st. sierż. Piotrowskiego niewątpliwie pokazuje, że funkcjonariuszem jest się nie tylko w mundurze, ale również po służbie. Dbanie o przestrzeganie prawa i bezpieczeństwo obywateli, nie tylko podczas służby to nasz obowiązek, czego potwierdzeniem jest postawa naszego kolegi.

St. sierż. Paweł Piotrowski pełni służbę w radomskiej jednostce od 2006 r., był wielokrotnie nagradzany za sumienną służbę, w oczach innych – skromny, pogodny i zawsze chętny do pomocy.

Gratulujemy naszemu koledze niezłomnej postawy. Jego zachowanie to przykład właściwej oceny sytuacji i podjęcia skutecznych działań. Brak obojętności na przemoc, agresję i łamanie prawa we współczesnym świecie z pewnością zasługuje na najwyższe uznanie.

Opracowanie i zdjęcia: ppor. Joanna Karpeta

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.