Z dożywotnim zakazem i bez ważnego OC

Otwoccy patrolowcy zatrzymali 41-letniego mieszkańca Otwocka, który pomimo dożywotniego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, jechał oplem. Dodatkowo pojazd, który prowadził nie miał ważnego OC. Teraz lekkomyślnemu kierowcy zgodnie z przepisami może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Weryfikacja uprawnień kierowcy to czynność, którą policjanci są zobowiązani wykonać podczas każdej kontroli drogowej. Nie inaczej było tym razem.

Patrolowcy z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku na ulicy Andriollego w Otwocku skontrolowali osobowego opla, a następnie w policyjnych bazach danych, sprawdzili dane kierującego nim 41-latka. Jak się okazało, mężczyzna ten nie powinien kierować autem, gdyż posiadał dożywotni, sądowy zakaz kierowania pojazdami. To jednak nie były wszystkie problemy mieszkańca Otwocka, gdyż szybko wyszło na jaw, że nie posiadał on również obowiązkowej polisy OC prowadzonego opla.

W tej sytuacji policjanci sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, a mężczyznę przekazali do dalszych czynności śledczym z otwockiej jednostki. Niebawem za popełnione przestępstwo 41-latek będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Za złamanie sądowego zakazu kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

mł. asp. Paulina Harabin

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.