Z pomocą przyszli policjanci z Maciejowic

Mieszkańcy jednej z miejscowości w gminie Maciejowice wezwali policję do osoby, która zasłabła, przewróciła się i straciła przytomność. Funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zanim dotarła karetka. Mężczyzna miał drgawki. Policjanci udzielili mu pomocy.

Dyżurny garwolińskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który zasłabł, przewrócił się i stracił przytomność. Na miejsce pojechali policjanci z Maciejowic, którzy zastali poszkodowanego za zabudowaniami. Mężczyzna odzyskał przytomność, jednak miał drgawki. Policjanci przystąpili do udzielania pierwszej pomocy oraz wezwali pogotowie ratunkowe. Do przyjazdu ratowników medycznych sprawdzali stan psychofizyczny mężczyzny, a następnie przekazali go pod fachową opiekę medyków.

Warto podkreślić, że do głównych zadań policjantów w terenie należy dbanie o bezpieczeństwo lokalnej społeczności i porządek publiczny. Policjanci z miejscowych posterunków muszą wiedzieć, gdzie w okolicy są miejsca niebezpieczne i na jakie zagrożenia mogą być narażeni okoliczni mieszkańcy. Przede wszystkim jednak powinni nieść pomoc w każdej kryzysowej sytuacji, tak jak policjanci z Posterunku Policji w Maciejowicach.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.