Za ciężki transport szamb betonowych

56,5 tony zamiast dopuszczalnych 40 ważył zespół pojazdów przewożący cztery szamba betonowe z pokrywami. Za duża masa ładunku spowodowała także przekroczenie dozwolonych nacisków osi samochodu ciężarowego i przyczepy. Nieprawidłowy przewóz wstrzymali tymczasowo inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W nocy z czwartku na piątek (25-26 sierpnia), na ulicy Kieleckiej w Radomiu, patrol ITD zatrzymał do kontroli samochód ciężarowy z przyczepą. Zespołem pojazdów przewożono cztery szamba betonowe. Inspektorzy skierowali ciężarówkę do punktu kontrolnego, podejrzewając że jest przeładowana. Zespół pojazdów z ładunkiem ważył 56,5 t zamiast dopuszczalnych 40 t. Za duża masa ładunku spowodowała przekroczenie dozwolonego nacisku podwójnej osi napędowej samochodu ciężarowego na drogę o 4,7 t (nacisk wynosił 23,7 t zamiast 19 t). O 2,3 t i o 0,5 t za duże były także naciski dwóch pojedynczych osi nienapędowych przyczepy. W tej sytuacji, funkcjonariusze ITD wydali załodze kierowców zakaz dalszej jazdy do czasu doprowadzenia ciężarówki do właściwego tonażu. Za stwierdzone naruszenia zostanie wszczęte postępowanie administracyjne. Przedsiębiorcy grozi 15 tys. zł kary. Przeładowany pojazd zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego oraz powoduje szybszą degradację nawierzchni dróg. Nienormatywny przewóz może odbywać się tylko za zgodą zarządców dróg, czyli na podstawie odpowiednich zezwoleń.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.