Zadzwonił na 112 i zgłosił porwanie siostry

Niestety nadal zdarzają się osoby, które bezmyślnie i bezpodstawnie wzywają służby ratunkowe. W ten nieodpowiedzialny sposób mogą przyczynić się do tego, że pomoc osobie, która jej naprawdę potrzebuje, nie dotrze do niej na czas. Przykładem tak nieodpowiedzialnej postawy, jest zachowanie 20-latka, który zgłosił policjantom porwanie swojej siostry. Apelujemy o rozwagę podczas korzystania z numeru alarmowego 112.

Policjanci co dzień realizują wiele interwencji, które zgłaszane są za pośrednictwem numeru alarmowego 112. Każde zgłoszenie mundurowi traktują bardzo poważnie, niestety dosyć często wzywani są do podjęcia interwencji zupełnie bez uzasadnienia. Tak było również w przypadku zgłoszenia, które oficer dyżurny ciechanowskiej komendy odebrał w minioną środę z WCPR. Zgłaszający poinformował, że ktoś porwał jego siostrę i groził jej pozbawieniem życia. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole. Policjanci zauważyli kobietę odpowiadającą podanemu rysopisowi. Okazało się, że jest ona cała i zdrowa, a do żadnego porwania nie doszło. Przebywała w towarzystwie swojego brata i matki. Z relacji kobiety wynikało, że podczas rozmowy telefonicznej z bratem poinformowała go, że idzie za nią trzech znanych mężczyzn. Kobieta zaprzeczyła, aby ktoś kierował wobec niej groźby karalne.

20-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego za bezpodstawne wezwanie służb został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.