Zakończyły się trzydniowe testy pasażerskie przed uruchomieniem Lotniska Warszawa-Radom

W czwartek (30.03) na Lotnisku Warszawa-Radom zakończyły się trzydniowe testy funkcjonalności terminala pasażerskiego, związane z obsługą pasażerów przekraczających granicę państwową w lotniczym przejściu granicznym. Testy stanowiły próbę generalną przed udostępnieniem w przyszłym miesiącu portu podróżnym.

Usiłowanie wtargnięcia do strefy zastrzeżonej lotniska, rozpoznanie pirotechniczne pozostawionego bez opieki bagażu skutkujące ewakuacją pasażerów, odmowa wjazdu oraz zatrzymanie osoby ściganej listem gończym, a także awaria zasilania i zasłabnięcie osoby – to tylko niektóre epizody scenariusza trzydniowych testów pasażerskich, w których brali udział funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Radomiu ćwicząc procedury oraz współdziałanie z innymi służbami portowymi podczas próby generalnej przed planowanym do uruchomienia w przyszłym miesiącu Lotniska Warszawa-Radom.

Podczas testowania procedur lotniskowych w obszarze działalności Straży Granicznej został w pełni wykorzystany sprzęt specjalistyczny. Weryfikacji poddano również infrastrukturę portu oraz komunikację pomiędzy personelem lotniska i służbami lotniskowymi, co miało pomóc wykryć elementy, które wymagałaby ewentualnej poprawy.

W ćwiczeniach, poza funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Radomiu, personelem lotniska i innymi służbami lotniskowymi udział wzięło około 750 osób – uczniów z radomskich i okolicznych szkół, którzy przez te trzy dni wcielili się w rolę pasażerów.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłącz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.